• W telegraficznym skrócie ... Z życia klasy 3a... cz. I

• 03.04.2019 09:03
      • * Lekcja patriotyzmu w Filii Bibliotecznej w Śledziejowicach- przystąpienie do projektu "Barwy Niepodległości".

* Udział w Międzynarodowym Dniu Kropki zorganizowanym przez Samorząd Szkolny.

* Zajęcia z Akademii Bystrzaka- warsztaty chemiczne: mocny slime, zimne ognie, które palą się w wodzie.

* Dzień Chłopaka w naszej klasie- wręczenie wszystkim chłopcom upominków.

* VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia- rozwiązywanie zadań- odznaczanie najlepszych uczniów certyfikatami eksperta tabliczki mnożenia.

* Wycieczka do Ojcowa.

* Udział w warsztatach plastycznych w Filii Bibliotecznej w Śledziejowicach- kwiaty z filcu w kolorach narodowych. Poznanie sylwetek słynnych Polaków, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości- realizacja projektu "Barwy Niepodległości".

•

* Aktywny udział uczniów w wystawie hobbystycznej "To lubię". Wielu uczniów prezentowało własne kolekcje.

* Barwy Niepodległości - tradycje narodowe - udział w trzeciej lekcji patriotyzmu w Filii Bibliotecznej w Śledziejowicach.

* Udział w międzyszkolnym turnieju sportowo- wiedzowym "Polska- 100 lat Niepodległa" w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Węgrzcach Wielkich.

* Udział w uroczystym sadzeniu 100 drzewek z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na Campusie Misericordiae w Brzegach.

* Udział w akademii z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
        Zabawa andrzejkowa w naszej klasie- wróżby i zabawy taneczne.

* Udział w akcji "Góra grosza".

* Udział w akcji "Szlachetna paczka".

* Wyjazd do Krakowa - kino "Kijów" na spektakl pt. "Teatralne ABC" oraz do interaktywnego centrum odkrywania historii Polski i Polaków- Historylandu.

* Udział w akcji- konkursie "Choinka z klasą" na wielickim rynku.

* Udział w świątecznych warsztatach plastycznych w Filii Bibliotecznej w Śledziejowicach- gwiazdy betlejemskie z bibuły, kompozycje świąteczne- stroiki.

* Udział uczniów w Szachowym Turnieju Mikołajkowym o Puchar Dyrektora Szkoły. W Muzyk I miejsce w kat. dziewcząt Grupa B.

* Wigilia klasowa. Udział w szkolnych jasełkach. Wspólne kolędowanie.

* Uroczyste wręczenie nagród w bibliotece szkolnej laureatom i uczestnikom Szkolnego Konkursu Czytelniczego dla klas III na najpiękniejszy album, organizowanym przez bibliotekę szkolną. Laureaci: Laura Obszyńska, Anna Trojan, Anna Szewczyk, Krzysztof Jaracz, Szymon Panuś.

* Reprezentowanie szkoły w II zawodach w slalomie gigancie o Puchar Dyrektora Szkoły w Białce Tatrzańskiej . I miejsce: Wiktor Muzyk, II miejsce: Adam Mazgaj, Szymon Zajadlik-udział

* Udział w zabawie karnawałowej.

* Dzień Kobiet w naszej klasie.

* Udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik":

* Udział w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym "Na ratunek Ziemi- Tajemnice ziół"- II miejsce Anna Trojan w kategorii klas 0-III prace plastyczne przestrzenne.
        Udział w uroczystej gali rozdania nagród laureatom XIX Wojewódzkiego konkursu Ekologicznego "Na ratunek Ziemi" w Kampusie Wielickim.

Klasa bierze także udział w projekcie edukacyjnym „Solna Akademia Dziecięca"