• Światowy Dzień Rzucania Palenia

• 16.11.2017 21:14
        • W ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia, odbył się w naszej szkole mały happening. Organizatorem były klasy II a i III a wraz z wychowawczyniami p. Katarzyną Gumulińską i p. Katarzyną Najder. Uczniowie przemaszerowali korytarzami szkolnymi z plakatami dotyczącymi szkodliwości palenia. Następnie zaprezentowali krótkie scenki informujące o szkodliwym działaniu tytoniu na organizm ludzki.

Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Paleniu mówię nie! Paleniu się sprzeciwiam!” Na lekcjach wychowawczych zostały przeprowadzone pogadanki na temat szkodliwości palenia.

• Dzień otwarty

• 16.11.2017 13:15
        • Dzień otwarty dla rodziców uczniów
          klas 4-7 odbędzie się
          21 listopada w godz. 17-19.
        • „MAJSTERKOWO”  czyli wycieczka do Castoramy – klasa I b
        • „MAJSTERKOWO” czyli wycieczka do Castoramy – klasa I b

• 16.11.2017 11:53
        • W dniu 13.11.2017 uczniowie klasy I b uczestniczyli w warsztatach „Majsterkowo” organizowanych przez Castoramę. Głównym celem warsztatów jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie    umiejętności manualnych a także zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej.   Tematem zajęć technicznych były zabawki z drewna.
        • Odblaskowa szkoła 2017

• 09.11.2017 10:32
        • W tym roku nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu „Odblaskowa szkoła”. Koordynatorami działań zostały panie Izabela Szewczyk i Katarzyna Gumulińska. W okresie od września do października zrealizowano szereg działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły i ze szkoły. Były to między innymi:
        • 26 października uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawłą II złożyli uroczyste ślubowanie.

• 09.11.2017 10:49
        • W czwartek 26 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Przybyłą na ceremonię panią Dyrektor, gości oraz głównych bohaterów dnia– pierwszaków, przywitała reprezentacja uczniów z klasy V "B" : Weronika Buchała, Zosia Wojdała, Oliwia Grochot, Emilia Dymińska , Milena Pracuch, Ania Dyl, które przekazały pierwszakom wiele dobrych rad, złożyły życzenia i przyjęły do braci uczniowskiej. Uczennice klasy V przygotowały również zagadki i pytania związane ze szkoła. Pierwszaki dały pokaz swoich umiejętności i możliwości, pięknie prezentując program artystyczny pod kierunkiem swoich wychowawczyń Iwony Olkuskiej i Beaty Różyckiej.
        • Święto Patrona Szkoły

• 17.11.2017 10:12

• 27 X w naszej szkole odbyły się, jak co roku, uroczyste obchody Święta Patrona Szkoły - Świętego Jana Pawła II.  Podczas akademii przygotowanej przez uczniów klas IV mogliśmy przypomnieć sobie najważniejsze fakty z życia wielkiego Polaka, Jego czci do Maryi oraz słowa kierowane do wiernych podczas pielgrzymek i uroczystości. W trakcie występu obejrzeliśmy również prezentacje uczniów kl. IV poświęcone Ojcu Świętemu i kultowi Maryi w Jego życiu.

• ,,Tadeusz Kościuszko bohaterem (nie tylko) Roku Jubileuszowego"

• 30.10.2017 21:12
        • 25 października reprezentacja naszej szkoły - Karolina Kamisińska i Szymon Flak (konkurs wiedzy o Kościuszce) i Maria Trojan (konkurs plastyczny) wzięła udział w finale Gminnego Konkursu Czytelniczo - Historycznego "Tadeusz Kościuszko bohaterem (nie tylko) Roku Jubileuszowego" na terenie Kopca Kościuszki.

• Czytanie na drugie śniadanie

• 27.10.2017 20:29
        •

10 października  klasa II a rozpoczęła realizację projektu  „Czytanie na drugie śniadanie”  w Filii Bibliotecznej w Śledziejowicach.

• 17.11.2017 10:56

• Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 13 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.