• O szkole
  • Koło wolontariatu
        • Kiermasz ciastek

• 17.11.2022 14:58
        • W dniach 21 - 24 listopada Szkolne Koło Wolontariatu "Podaj Dłoń" organizuje kiermasz ciastek. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję. Można pomóc na dwa sposoby:
          Zebrane fundusze przeznaczymy na zrealizowanie dwóch listów do Św. Mikołaja. Pierwszy List napisał Patryk (ma 7 lat, walczy z chorobą) jest podopiecznym stowarzyszenia Sursum Corda. Drugi list napisała Justynka (młoda kobieta, która wyszła z kryzysu bezdomności). Należy do Wspólnoty Hanna.
          Bardzo liczymy na Wasze wsparcie i na to, że razem zrealizujemy wszystkie marzenia.

• Akcja "ZNICZ"

• 15.11.2022 17:48
        • 27 października zakończyliśmy zbiórkę zniczy. Nasi wolontariusze wraz z opiekunami zanieśli je na cmentarz w Strumianach. Zapalili światełka na grobach i uczcili pamięć o zmarłych: tych bliskich i tych, o których nikt nie pamięta. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji dziękujemy ❤❤❤
        • Pomoc osobom w kryzysie bezdomności

• 15.11.2022 17:47
        • 26 października zakończyła się zbiórka skarpet dla osób w kryzysie bezdomności. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu "Podaj Dłoń" wraz z opiekunami zawieźli zebrane w szkole skarpety na plebanię przy kościele Św. Mikołaja w Krakowie. Na miejscu przygotowali i spakowali góry kanapek dla osób potrzebujących. Był to niezwykły czas, w którym włączyli się w działania Wspólnoty Hanna spotykającej się przy parafii Św. Mikołaja.
        • Wirtualna wystawa TO LUBIĘ

• 24.11.2020 12:15
        • Tegoroczna wystawa „To lubię” w tym roku odbyła się nieco inaczej, niż zwykle. Ze względu na pandemię, nie byliśmy w stanie przeprowadzić wystawy w szkole. Mimo to, Szkolne Koło Wolontariatu „Podaj Dłoń” stanęło na wysokości zadania i wolontariusze postanowili zorganizować wirtualną wystawę. Uczniowie wysyłali zdjęcia swoich kolekcji a wolontariusze stworzyli z tego spójny zbiór kolekcji. Wydarzenie to ma na celu promowanie kolekcjonerstwa i wszelkich pasji uczniów.

Dziękujemy wszystkim pasjonatom za podzielenie się z nami swoim sposobem na życie. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję wystawy w przyszłym roku!

• PODSUMOWANIE PRACY WOLONTARIATU W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

• 21.05.2020 20:20

• Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie we wszystkie akcje, organizowane przez koło „Podaj dłoń”. Za to że ZAWSZE można było na Was liczyć, że jest w was tyle energii, empatii i chęci do niesienia pomocy. Za to, że każda akcja miała dwa razy tyle chętnych do pracy niż miejsc.

Dziękujemy!

Katarzyna Kuczera i Maria Ptaszek

Ps. Jako dokumentację naszej pracy załączamy filmik zgłoszony do konkursu „Szkoła z pasją pomagania”, przedstawiający naszą pomoc dla hospicjum Alma Spei , autorstwa Piotra Szostaka z klasy 8b.