• Deklaracja dostępności cyfrowej

Wstęp deklaracji

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Śledziejowicach  zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony https://sspsledziejowice.edupage.org/

Data publikacji strony internetowej: 30.05.2013
          Data ostatniej istotnej aktualizacji:
          30.03.2022

Strona internetowa  jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

- Zamieszczone na stronie informacje, w postaci artykułów lub załączników, nie są dostępne cyfrowo w całości: zostały opublikowane przed 2018-09-23 lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.

Strona posiada następujące ułatwienia:

• możliwość powiększenia liter
          • podświetlane linki
          • mapa strony
          • wersja dla słabowidzących
          • jasne tło

Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Barbara Nowak
           sspodstawowa@wp.pl
          Telefon: 12 251 12 00

Dane teleadresowe jednostki:

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

Śledziejowice 203

32-020 Wieliczka

tel (12)2511200
          fax (12)2510240

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Dostępność architektoniczna

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Śledziejowicach mieści się w budynku Śledziejowice 203.

W budynku ani też na zewnątrz nie ma dostosowań dla osób niepełnosprawnych.

W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

Informacja dotycząca realizacji uprawnień wynikających z ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania się

Od dnia 1 kwietnia 2012 r. obowiązuje ustawa o języku migowym i innych środkach komunikowania się, uprawniająca osoby niesłyszące i głuche do skorzystania z usług tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw w urzędzie. Ponadto osoby niesłyszące lub głuche mogą kontaktować się ze Szkołą przy wykorzystaniu jednej z form:

•  e-mail na adres sspodstawowa@wp.pl
          • fax (12) 251 02 40
          • drogą pocztową na adres Szkoły tj.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Śledziejowicach,

Śledziejowice 203,

32-020 32-020 Wieliczka

Procedura wnioskowo-skargowa

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskichwww.rpo.gov.pl

Deklarację sporządzono 20-09-2020 r.

Data ostatniego przeglądu i aktualizacji Deklaracji: 30-03-2022

Aktualizacji deklaracji dokonano  przy wsparciu  walidatora stosującego metodykę WCAG 2.0 oraz WCAG 2.1

W przypadku zamiaru skorzystania z usługi tłumacza języka migowego, uprawnieni winni zgłosić ten fakt, w sposób przewidziany wyżej, w terminie - na co najmniej 3 dni robocze przed tym zdarzeniem (z wyłączeniem sytuacji nagłych).