• 2016/2017

Galeria zdjęć:

Jak co roku w naszej szkole uczniowie wszystkich klas przystąpili do akcji „Odblaskowa szkoła”. Inicjatywa  ta już na stałe wpisała się w harmonogram podejmowanych działań, mających na celu wzmocnienie bezpieczeństwa uczniów.  Osoby odpowiedzialne za realizację konkursu w naszej szkole to Dorota Cholewa  i Regina Tracz- koordynatorzy akcji „Odblaskowa Szkoła”, Anna Kumięga - koordynator ds. bezpieczeństwa w szkole, Izabela Szewczyk – pedagog szkolny.

W ramach działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci, dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców oraz środowiska lokalnego wykonano następujące zadania:

Najmłodsi uczniowie klas 0 -I otrzymali kamizelki odblaskowe. Działanie to powtarzane każdego roku przynosi zakładane efekty.  Uczniowie posiadają podarowane im w zeszłych latach kamizelki i regularnie ubierają na czas drogi do szkoły oraz po za nią. Wyposażenie uczniów klas 0 - III w elementy odblaskowe.

W naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny dla uczniów  klas 0- VI  pt. „JESTEM WIDOCZNY JESTEM BEZPIECZNY”. Prace miały być wykonane dowolną techniką. Z tych prac zrobiona została wystawka na korytarzu szkolnym, więc mogli je oglądać również rodzice i goście przybywający do naszej szkoły.

17 października 2016 r. ulicami Śledziejowic i Kokotowa przeszedł kolorowy pochód. Maszerowali uczniowie, nauczyciele i rodzice  ubrani w kamizelki odblaskowe. Skandowali rymowanki związane z bezpieczeństwem: „Jak cię widzą, to cię mijają”, „Nie rób łaski, noś odblaski!”, „Nic nikomu się nie stanie, gdy z odblaskiem masz ubranie”. Przemarsz nadzorowali policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Wieliczce.

W ramach akcji uczniowie kl. 0-3 naszej szkoły uczestniczyli  w spotkaniach z ciekawymi ludźmi: policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe. Dzięki temu mogli zobaczyć na czym polega praca policjanta, strażaka oraz ratownika medycznego.

Zaproszenia goście prezentowali najmłodszym uczniom w naszej szkole swój strój oraz sprzęt którym posługują się w codziennej pracy.

Ważnym wydarzeniem był „Happening Odlaskowa Szkoła”, na który uczniowie każdej klasy mieli za zadanie przygotować piosenkę, okrzyk lub wiersz o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każda klasa oceniana była za przygotowane plakaty, znaki drogowe i transparenty oraz stroje jakie prezentowali poszczególni uczniowie.

Odblaski są trendy – przekonywali uczniowie swoich rówieśników w trakcie pokazu mody odblaskowej.

W dnu 17 października w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca wzięliśmy udział w ustanawianiu rekordu w jak największej liczbie osób prowadzących resuscytację krążeniowo – oddechową.

Wszyscy zgromadzeni obejrzeli krótki pokaz w wykonaniu strażaków – ratowników z OSP Czarnochowice. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania, wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Do udziału w wydarzeniu przygotowała ich, prowadząca zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej pani Beata Różycka oraz nauczyciele wychowania fizycznego Pani Bogusława Helizanowicz.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze działania.