Z ŻYCIA SZKOŁY

Bieg niepodległości ŚNIADANIE DAJE MOC! GAZETKI KLASOWE PŁYWAMY! Kręgle :) Karnawał z zumbą! Zajęcia pozalekcyjne Edukacja zdrowotna - Gimnastyka śródlekcyjna Trzymamy się PROSTO! Zawody międzyklasowe - klasy 1a i 1b Zawody międzyklasowe - klasy 2a i 2b "Rośnij zdrowo na sportowo" I Zawody w Tenisie Stołowym o Puchar Dyrektora Szkoły Trening z piłkarzami Aktywne przerwy Scenariusze zajęć Taniec z balonem,miotłą czy na gazecie-Andrzejki! Edukacja zdrowotna od najmłodszych lat Nauczyciele w ruchu :-) Ratujemy i uczymy ratować

SZKOŁA W RUCHU

Bieg niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości już po raz ósmy w sposób szczególny uczcili harcerze z Hufca ZHP Wieliczka. Po raz drugi do wspólnego świętowania zaprosili uczniów z wielickich szkół podstawowych. Harcerze zorganizowali dla swoich kolegów grę miejską, w czasie której uczniowie rozwiązywali rozmaite ciekawe zadania, poznając miejsca pamięci narodowej i historię naszego miasta. Posługując się mapą uczniowie odwiedzali poszczególne punkty i wykonywali rozmaite zadania przygotowane przez pomysłowych harcerzy.

 

Zadania polegały m.in. na odszukaniu na Cmentarzu Komunalnym nagrobków obrońców naszej ojczyzny posługując się wskazówkami, uczniowie musieli też dopasować daty historyczne do wydarzeń, które wcześniej odszukali  na wskazanym terenie. Każdy patrol, po odszyfrowaniu zadania, zaadresował kartki pocztowe z życzeniami z okazji Święta Niepodległości i wysłać je do Burmistrza Wieliczki i dyrektorów swoich szkół. Zadania często wymagały od uczniów wykazaniem się sprawnością fizyczną, ale zawsze nawiązywały do tematyki niepodległościowej.
Po trzech godzinach  wędrówki po mieście parole zameldowały się w Sali Magistratu na drobny posiłek regeneracyjny i podsumowanie rywalizacji.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie razem z p. Bogusią Helizanowicz, nauczycielem wychowania fizycznego.

Kliknij na zdjęcie:

Kalendarz