• Międzyklasowe inscenizacje

• Realizujemy projekt Szkoła Dobrego Wychowania .... 22 marca w Domu Kultury w Śledziejowicach zgromadzili się uczniowie klas 0-III wraz  z wychowawcami. Wszyscy wzięli udział w happeningu dotyczącym zasad dobrego zachowania. Dzieci prezentowały swój wspaniały talent aktorski. Były piosenki, wierszyki  i inscenizacje. Młodsi uczniowie, z klas 0 i I przypomnieli społeczności szkolnej, jak ważne dla zachowania dobrych relacji z innymi ludźmi jest stosowanie magicznych słów, czyli zwrotów grzecznościowych. Trochę starsi uczniowie odgrywali scenki, ilustrujące różne sytuacje, zarówno o charakterze bardziej oficjalnym, jak i koleżeńskim. Pokazano, m. in. jak należy zachować się w bibliotece, sekretariacie i autobusie- ustępowanie miejsca różnym osobom. Uczniowie z kl. II c przedstawili słynną „Kwokę” J. Brzechwy. Klasa III c opowiadała o dobrych manierach, wcielając się w bohaterów bajki „Kubuś Puchatek”.  Z kolei dzieci z III b zaprezentowały bajkę „ O złym smoku i dzielnym rycerzu”.

Spotkanie to było dla wszystkich doskonałą lekcją savoir vivre.