• Jesiennym szlakiem lokalnego rękodzieła

• Zdjęcia z warsztatów:

W ramach projektu, który jest współfinansowany praz Fundację Biuro Inicjatyw Obywatelskich i Fundusz Inicjatyw Obywatelskich odbywają się cykliczne warsztaty ceramiczne.

Są to zajęcia 2godzinne zrealizowane w dwóch równoległych grupach po 15 osób, w sumie 30 dzieci. Najpierw zapoznaliśmy uczestników z materiałem i narzędziami za pomocą których będą wykonywać swoje prace.Następnie pod opieką instruktorów dzieci uczyły się technik wykonywania form z gliny ceramicznej. Tematem zajęć były pory roku, ponadto wykonywaliśmy patery, świeczniki, ozdoby, rzeźby wg pomysłów Uczestników. Na kolejnych zajęciach dzieci uczyły się ozdabiania ceramiki za pomocą szkiełek oraz specjalnych farb. Zajęcia cieszą się powodzeniem wśród dzieci, przynoszą im wiele radości i pomagają w wyrażaniu ekspresji twórczej. Dziękujemy serdecznie za pomoc i umożliwienie realizacji naszego projektu.

Wkrótce odbędzie się wystawa prac uczestników, na którą serdecznie zapraszamy.