• Święty uśmiechnięty

• Tym razem uczniowie udali się do podziemnej ekspozycji  Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, gdzie znajduje się kaplica pod wezwaniem św. Jana Pawła II.

Kaplica ta powstała w odrestaurowanej komorze Aleksandrowice II na III poziomie w kopalni soli. Solną dekorację kaplicy tworzą trzy piękne ogromne bryły imitujące wygląd kryształów soli. Jedna z nich stanowi ołtarz, a w drugiej położonej nad pierwszą, znajduje się podświetlany krzyż, który zachwyca swoim  przepięknym blaskiem. Trzecia bryła jest osobnym elementem wystroju świątyni. Kaplica ma   wyjątkowy charakter multimedialny – wyświetlane są w niej animacje, fragmenty homilii, kalendarium pielgrzymek św. Jana Pawła II. Fragmenty te można również usłyszeć w różnych językach świata za sprawą specjalnych głośników.

W kaplicy znajduje się również karta z dziennika konklawe Karola Wojtyły, która zawiera jego pierwszy podpis jako papieża. Uczniowie odwiedzili również inne kaplice. A następnie  otrzymali zadanie do wykonania, z pociętych puzzli mieli ułożyć znajdujące się w kaplicy przedmioty.