• W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY !

1.    Tor przeszkód - uczestnicy zabawy podzieleni na 4 zespoły, ustawieni w rzędach za linią startu.
          Prowadzący układa tor przeszkód:
          - 6 krążków ułożonych w rzędzie w odległości jednego kroku,
          - skakanka rozciągnięta wzdłuż, przed nią woreczek ,
          - szarfa ze skakanką
          Na sygnał pierwsi z każdego rzędu, starają się tak przejść po krążkach, jak po kamieniach, „aby nie zamoczyć nóg”. Następnie przechodzą z woreczkami na głowie po rozciągniętej skakance. Po wykonaniu zadania wracają biegiem na koniec swojego rzędu. Rywalizację wygrywa zespół, który szybciej wykona zadanie.
          Czas trwania: około 20min.

2.    Zabawa bieżna „Gonitwa szeregów” - uczestnicy zabawy ustawieni w dwóch szeregach na obu liniach startu. Odległość między szeregami wynosi 2m. dzieci przyjmują pozycję w przysiadzie podpartym. W odległości 8-10m prowadzący wyznacza linię mety. Na sygnał obydwa szeregi biegną jak najszybciej do mety, przy czym dzieci z drugiego szeregu starają się chwycić biegnące przed nimi dzieci z pierwszego szeregu. Ten, kto dogoni swojego poprzednika, zdobywa punkt dla swojego zespołu.
          Zamiana ról.
          Zabawę powtarzamy kilkakrotnie.
          Czas trwania:25- 30min.

3.    Zabawa ożywiająca „Murarska ekipa”- uczestnicy zabawy ustawieni na linii końcowej boiska. Wybrane przez prowadzącego dziecko „murarz” stoi na linii środkowej boiska. Na sygnał prowadzącego dzieci przebiegają na przeciwną stronę boiska. Podczas biegu dziecko „murarz” stara się dotknąć jak największą ilość przebiegających przez boisko dzieci. Dotknięci przez „murarza” zajmują miejsce obok niego na linii środkowej, tworząc murarską ekipę budującą „mur”. Zabawa kończy się, gdy ostatnie dziecko zostanie dotknięte przez murarza i jego ekipę.
          Czas trwania: około 20 min.

4.    Zabawa z elementami równowagi „Walka kogutów”- uczestnicy zabawy dobierają się w pary i przyjmują pozycj
          ę w przysiadzie na wprost siebie z rękoma uniesionymi na wysokości twarzy. Na sygnał rozpoczyna się walka z przeciwnikiem polegająca na odpychaniu się rękoma. Chodzi o to, aby wytrącić partnera z równowagi. Rywalizację w parze wygrywa ten, kto dłużej utrzyma równowagę i nie przewróci się.
          Czas trwania: około 15 min.

5.    Przeciąganie liny - zabawa polega na tym, że dwie drużyny stoją naprzeciwko siebie i z całych sił ciągną liną w przeciwnych kierunkach, tak żeby przeciągnąć przeciwnika na swoją stronę. Przed rozpoczęciem meczu linę układa się na ziemi tak, aby jej środek, zaznaczony kolorową taśmą, znajdował się na środku linii dzielącej pole gry. Następnie, kiedy zawodnicy stoją już przy linie, sędzia wydaje polecenie chwycenia liny i rozpoczęcia przeciągania.
          Czas trwania: około 20 min.

6.    Bieg z piłeczką pingpongową na łyżce - kilka drużyn po 3 zawodników. Pierwszy zawodnik biegnie i zawraca do swojej drużyny- kolejny zawodnik rusza. Wygrywa drużyna, która najszybciej wykona zadanie .
          Czas trwania: 20 min.

7.    Wyścigi w workach- konkurencja polega na pokonaniu wyznaczonego dystansu od startu  do mety w jak najkrótszym czasie skacząc w worku.
          Czas trwania:20-30min.