• Spotkanie z Policją

• Podczas spotkania z Policją uczniowie obejrzeli cykl kreskówek „Owce w Sieci” oraz wysłuchali wskazówek na temat bezpieczeństwa w Internecie. Młodzi użytkownicy globalnej sieci dowiedzieli się także o zagrożeniach jakie niosą za sobą m.in. nierozsądne umieszczanie swoich danych osobowych i zdjęć w różnego rodzaju portalach społecznościowych czy rozmowa z nieznajomą osobą za pośrednictwem dostępnych w sieci portali, czatów.

Kreskówki odwołują się do motywów ludowych – akcja rozgrywa się w szałasie na hali, bohaterowie przytaczają tradycyjne porzekadła, posługują się gwarą. Opowieści odzwierciedlają jednak współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową, obecny styl życia. Zakończenie każdej bajki zawiera morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń.