• Zawody międzyklasowe - klasy 1a i 1b

• 05.03.2014 klasy I A i I B przystąpiły do międzyklasowych zawodów sportowych. Najpierw uczniowie brali udział w zabawie ruchowej „Bocian i szczupak”. Później dzieci przystąpiły do wspólnej rozgrzewki, wykonując różne ćwiczenia (skłony, skręty tułowia itp.).

Następnie każdą klasę podzielono na 2  10-osobowe drużyny. Drużyny klasy I A przybrały nazwy: „Groszki” i „Gwarki”. Drużyny kl. I B to „Orły” i „Niedźwiedzie”.

W dalszej kolejności przekazano uczniom regulamin  turnieju i zasady oceniania oraz punktację. Za zajęcie

I miejsca drużyna zdobywa 4 punkty,

II miejsca – 3 punkty

III miejsca – 2 punkty

IV miejsca – 1 punkt.

Następnie przystąpiono do zawodów – wyścigi szeregów.

Zadanie nr 1 :

Dzieci stoją w rzędach na odległość ramion. Na słowo start przekazują sobie piłkę nad głowami, tak aby nie pominąć żadnego dziecka. Ostatni zawodnik po otrzymaniu piłki biegnie na początek i rozpoczyna zabawę od nowa.

Zadanie nr 2:

Zasada taka sama jak wyżej opisana. Tym razem dzieci podają piłkę dołem, w taki sposób aby piłka nie upadła.

Zadanie nr 3

Tym razem zawodnicy biegną pojedynczo z woreczkiem do szarfy, przeciągają szarfę wzdłuż ciała, zabierają woreczek i przekazują następnemu uczestnikowi. Zadanie uważa się za ukończone wtedy gdy wszyscy zawodnicy pokonają tor przeszkód.

Zadanie nr 4

Zawodnicy pojedynczo pokonują odległość kilku metrów z piłką między nogami. Wracając biorą piłkę do rąk i zanoszą następnemu zawodnikowi.

Zamieszczona poniżej tabela przedstawia uzyskane wyniki.

Nr zadaniahttp://www.sp.poniatowa.pl/art102.htm

Klasa I A