Międzyszkolny Turniej Matematyczno-Sportowy „Sokół-Wieliczka”

W klasyfikacji szczegółowej uczniowie klas VI zajęli 2 miejsce.

K l a s y f i k a c j a        ł ą c z n a :

III miejsce- Szkoła Podstawowa w Śledziejowicach

Gminny konkurs plastyczno-fotograficzny "Kapliczki, krzyże przydrożne i figury świętych w Gminie Wieliczka" .W kategorii plastycznej dla klas IV-VI - I miejsce zajęła Gabriela Talaga z kl. 6c, w tej samej kategorii III miejsce zajął Kacper Jaśkiewicz z klasy 4b. Gratulujemy i życzymy dalszych twórczych pomysłów.

7 kwietnia odbył się Mistrzostwa Gminy Wieliczka w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Drużyna chłopców zajęła I miejsce. Skład zwycięskiej dużyny: Adrian Kot, Hubert Miękina, Mikołaj Malara, Paweł Michoń, Sebastian Bydoń, Wojciech Buzała, Jakub Pietras, Daniel Pietras, Jakub Wojtysko.

Drużyna dziewcząt zajęła miejsce V. Gratulujemy całej drużynie w składzie:Julia Sitko, Joanna Wolak, Karolina Sroka, Gabriela Leśniak, Natalia Matuszczyk, Martyna Pawlik, Weronika Dziurdzia, Zuzanna Smęder, Weronika Wiśniewska.

11 marca odbył się etap gminny X Powiatowego Konkursu Wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim. W kategorii literackiej uczennica Weronika Dziurdzia zdobyła II miejsce, natomiast w kategorii historycznej uczeń Wojciech Luraniec zajął I miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia w zmaganiach powiatowych.

Gminne zawody w tenisie stołowym chłopców. W zawodach wzięło udział 12 szkół. Nasza szkoła zajęła 2 miejsce. W indywidualnych rozgrywkach XV miejsce - Igor Wadas, VII - Hubert Miękina, III - Krzysztof Turecki, II - Bartłomiej Łacny. Gratulujemy!

W Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce odbyły się gminne eliminacje 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W Turnieju recytatorskim w kategorii klas IV-VI  - Piotr Szostak (4b) zajął III miejsce.

W Turnieju wywiedzione ze słowa – Matylda Gregorczyk (kl.4b) zajęła I miejsce,  Wojciech Buzała (kl. 5b) – II miejsce.

Turniej teatrów jednego aktora - ex aequo uczennice z klasy 3b  Weronika Buchała i Zofia Wojdała.

Sukcesy sportowe naszych pływaków:

Rajski Jakub  3 miejsce stylem klasycznym i awans do etapu wojewódzkiego
        Słonczyńska Anna 3 miejsce i awans do etapu wojewódzkiego.
        Fiks Piotr 4 miejsce stylem grzbietowym
        Tuteja Zuzanna 8 miejsce stylem dowolnym

Uczniowie zakwalifikowani do etapów wojewódzkich (finałowych) małopolskich konkursów kuratoryjnych:

Wojciech Luraniec z kl. 6a - "Wybitni władcy Polski - Piastowie" - konkurs historyczny

Wojciech Buzała z kl. 5b - "Z Dobrą Nowiną przez życie" - konkurs biblijny

Wojciech Luraniec (6a), Wiktoria Madej (6c), Adrian Szawica (6a), Gabriela Talaga (6c) - "Czas – wielki zegarmistrz świata" - konkurs humanistyczny

Nasze  uczennice nagrodzone w konkursie plastycznym „Kolędą malowane”, organizowanym przez Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce.  W kategorii „uczniowie klas I i II”  - Natalia Maj zajęła II miejsce.  W kategorii „uczniowie klas V i VI” – Paulina Klupa zajęła III miejsce.

Artystkom gratulujemy i życzymy wielu twórczych pomysłów !

Sukcesy sportowe uczniów.

W dniu 13 stycznia odbyły się zawody w pływaniu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Ania Słonczyńska w stylu dowolnym. zdobyła I miejsce w stylu klasycznym, Jakub Rajski - II miejsce w stylu klasycznym, Piotr Fiks - III miejsce w stylu grzbietowym. Wszyscy uczniowie chodzą do klasy 6a. Uczennica klasy 5a, Zuzanna Tuteja zdobyła VI miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy !

8 stycznia drużyna chłopców zajęła I miejsce w gminie w badmintonie drużynowym i awansowała do powiatu. W powiecie zajęli II miejsce. Drużyna dziewcząt zajęła IV miejsce na szczeblu gminnym. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!