Z ŻYCIA SZKOŁY

 • 06.03.2018

  Moduł REKRUTACJA 2018/2019 został zmodyfikowany

 • 05.03.2018
  Tuż przed feriami 8.02.2018r. w naszej szkole rozegrano II Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły. W rozgrywkach  mógł uczestniczyć  każdy z uczniów posiadający elementarną znajomość gry w szachy. W tym roku zawody te zgromadziły jeszcze większą liczę uczestników niż w poprzednim, bo dwóch grupach zagrało w sumie 50 uczniów. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim  tempem 7 min. na partię dla zawodnika. Sędzią głównym turnieju był p. Bartosz Ślęczka, a sędzią pomocniczym p. Tomasz Knapik. Wyniki przedstawiają się następująco:
 • 08.02.2018

  Moduł NASZE SUKCESY został zmodyfikowany

 • 07.02.2018
  W ramach realizowanych w szkole tematów "Dawniej i dziś", uczniowie  poszerzyli swoje wiadomości na zajęciach w Muzeum Narodowym i Muzeum Etnograficznym w Krakowie.
 • 07.02.2018
  Dnia 31 stycznia  nasi wolontariusze odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Rybnej w Krakowie. Dzięki Państwa pomocy udało się zebrać kwotę 372 zł, którą przeznaczyliśmy na zakup specjalistycznej karmy dla chorych zwierząt. 
  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali choćby najmniejszą rzecz lub pojedynczą złotówkę na pomoc schronisku. 
   
   
 • 28.01.2018

  25 stycznia odbył się małopolski konkurs recytatorski K.I. Gałczyńskiego „SIÓDME NIEBO” .  Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Weronika Buchała (5b), Krzysztof Lubas (4b), Natalia Maj (4c),  Aleksandra Somla (4c), Zofia Wojdała (5b). Jury wysłuchało 93 recytatorów z krakowskich i małopolskich szkół podstawowych.  

 • 28.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka.

 • 28.01.2018

  Klasy IV i Va odwiedziły  HISTORYLAND w budynku dworca kolejowego w Krakowie.
  Uczniowie przenieśli się w sam środek wielkich bitew i wydarzeń, które zmieniły bieg historii, a także zobaczyli imponujące budowle i zabytki. Pomogły w tym nie tylko klocki, ale teżmultimedialne pokazy. Jako pierwsza ukazuje  się osada w Biskupinie, następnie jedna z największych atrakcji Historylandu - sala dedykowana bitwie pod Grunwaldem. Przeszliśmy przez sam środek tego starcia, po obu stronach mając kilkadziesiąt tysięcy koników i ludzików symbolizujących siły polsko-litewskie i krzyżackie. 
   

 • 28.01.2018
  Czwartoklasiści pod opieką nauczyciela plastyki p. Marii Ptaszek odwiedzili pracownię grafiki w Nowohuckim Centrum Kultury. Zajęcia były okazją do zapoznania się z różnorodnością technik graficznych. Pod opieką artysty grafika uczniowie poznali tajniki warsztatu graficznego: materiały i narzędzia.
 • 18.01.2018

  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

  Elementem akcji jest konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu FIS pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, organizowany przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN oraz Fundację PZU. W konkursie mogą wziąć udział osoby urodzone w 2002 r. bądź później.

  Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 20 lutego 2018 r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych na adres Komendy Główna Policji.
   

  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 9 marca 2018 r., jury przyzna atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiego finału konkursu.

  Szkolnymi opiekunami konkursu są panie Izabela Szewczyk i Maria Ptaszek. Prace są zbierane do dnia 6 lutego 2018r.  Po tym terminie prace nie będą przyjmowane.
 • 16.01.2018 Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w szkolnej akcji
  POMOC DLA SCHRONISKA
  Misją Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt jest zapewnienie wszystkim podopiecznym zdrowia i jak najlepszych warunków bytowania oraz znalezienie dla jak największej rzeszy podopiecznych nowych właścicieli i domów.
 • 16.01.2018

  Moduł Konkursy został zmodyfikowany

 • 10.01.2018
      Już jedenasty raz uczniowie naszej szkoły z klas od I -VII uczestniczyli w pięknej, bezinteresownej akcji Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci: „Kolędnicy misyjni”. W tym roku kolędowaliśmy od domu do domu na terenie parafii Strumiany zbierając ofiary dla dzieci i misjonarzy z Syrii, Sudanu Południowego, Brazylii, Tanzanii i Ukrainy. Co roku mieszkańcy hojnie odpowiadają na potrzeby krajów misyjnych w zamian otrzymując odpowiednie materiały przygotowane przez Papieskie Dzieła.
 • 08.01.2018

  "Anno Shirley, dlaczego zawsze  powodujesz tyle kłopotów?" 

  V b uczestniczy w Akademii Filmowej w Multikinie w Krakowie. Film pobudza wyobraźnię, motywuje do dyskusji i uczy formułowania własnych poglądów.

   
 • 08.01.2018

  Pod koniec listopada klasy pierwsze były na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wyglądają zajęcia z malarstwa oraz rzeźby. Studenci rzeźby opowiadali pierwszoklasistom o materiałach z jakich można rzeźbić, a także o tym, co znajduje się w ich pracowni. 

 • 08.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 1b w ASP.

 • 30.12.2017

  Moduł Szkolny chór został zmodyfikowany

strona:

Kalendarz