• W trosce o bezpieczeństwo najmłodzych

• 26.11.2015 21:19
      • W oddziale przedszkolnym odbył się cykl zajęć mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa naszych najmłodszych "Odblaskowa zerówka". Jednym z celów podstawy programowej wychowania przedszkolnego jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.
        Bezpieczna zerówka:
      • Uczniowie systematycznie spotykali się z przedstawicielami służb ratunkowych: policją, ratownikami medycznymi, strażą pożarną.

Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy.Przedszkolaki uczyły sie w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc.

Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką (trzeba się przedstawic, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy).