• BAL PANI JESIENI

• 15.11.2016 20:06
      • W środę 26. 10. 2016 roku w naszej szkole dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w „Kolorowy Balu Pani Jesieni”. Na tym balu nie mogło zabraknąć, jak sam tytuł wskazuje kolorów i dlatego grupa 0 A i 0 B tego dnia zamieniła się w mieszkańców kolorowych krain i przygotowała w prezencie dla Pani Jesieni krótki występ.

• Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze o kolorowej jesieni, a także brały udział w konkursach wiedzy o aktualnej porze roku oraz zabawach sportowo- ruchowych. Dzieci oprócz tego wysłuchały „Bajki o tym, jak powstały kolory” czytanej przez Panią Jesień i bawiły się razem z nią przy muzyce. Na koniec Balu panie wychowawczynie Dorota Cholewa i Regina Tracz poczęstowały dzieci pyszna szarlotka oraz galaretka w kolorze pomarańczowym.

Zabawa była udana, naszych dzieciom z Oddziału Przedszkolnego bardzo podobał się bal i już nie mogą się doczekać spotkania z kolejnymi porami roku.

Jestem jesień z pełnym koszem

Dobre rzeczy wam przynoszę.

Jabłka, śliwki, gruszki bery, pomidory i selery,

Przyszła jesień do gosposi

Czy gosposia o coś prosi,

Mam kapustę do kwaszenia,

dobre grzyby do suszenia.

Idzie jesień z wielkim koszem,

Zajadajcie! Bardzo proszę! Bardzo proszę!

Ludzie biorą te podarki i chowają do spiżarki.