• 14 czerwca uczniowie klasy II A zakończyli dwuletni cykl zajęć Z BAŚNIĄ DOOKOŁA ŚWIATA. Było inaczej niż zwykle… spotkanie uświetnili swoją obecnością rodzice. I to oni ( z pomocą drugoklasistów oczywiście) zmagali się z nie lada wyzwaniami: musieli dopasować tytuł do wykonanej przez dzieci okładki baśni, rozwiązać baśniowe krzyżówki i zagadki czy rozpoznać baśń po rekwizycie.

16.06.2016 09:08 | więcej »
  • Ostatnim krajem, którego baśń drugoklasiści poznali, były Włochy. Po obejrzeniu filmu o charakterystycznych włoskich krajobrazach i miejscach uczniowie II A pokolorowali malowanki – włoską flagę, ,,włoskiego buta” oraz kucharza, robiącego pizzę.
    I to najsłynniejsze włoskie danie mogli sami zrobić w trakcie wycieczki do pizzerii ,,Pod lasem” w Kokotowie.

31.05.2016 11:55 | więcej »
  • Przed poznaniem następnej baśni – tym razem z dalekiej Japonii, klasa II A oraz VI A odwiedziły Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Uczniowie obejrzeli film pokazujący Japonię na tle zmieniających się pór roku oraz  prezentację multimedialną przedstawiającą – wraz z komentarzem – wybrane zagadnienia kultury, sztuki i życia codziennego w Kraju kwitnącej wiśni. Po filmie wszyscy wykonali kapelusze metodą orgiami. Słowo to składa się z dwóch wyrazów: ori, od czasownika „składać”, oraz kami, oznaczającego papier. Sztuka znana w Japonii już od VII wieku, dzisiaj jest popularna na całym świecie. Efektem końcowym są figurki o najróżniejszych kształtach, przypominające zwierzęta, rośliny, pudełka lub inne przedmioty z otaczającego świata. Origami rozwija wyobraźnię i uczy cierpliwości, koncentracji oraz dokładności, poszczególne zgięcia należy bowiem wykonywać w odpowiedniej kolejności. A przy tym jest to świetna zabawa. Kolejną atrakcją była….kaligrafia.

15.04.2016 14:09 | więcej »
  • Za oknem prawie wiosna a drugoklasiści wędrują do krainy wiecznych lodów . Przeczytali już ,,Anaruka – chłopca z Grenlandii”, wykonali piękne pingwiny. Obejrzeli prezentację, przybliżającą mieszkańców, krajobrazy, klimat oraz florę i faunę Grenlandii .
    09.02.2016 11:51 | więcej »
  • Tym razem o Kubusiu Puchatku i mieszkańcach Stumilowego lasu przeczytaliśmy po angielsku. Po wysłuchaniu opowiadania pt. "Kubuś Puchatek i miodowe drzewo", wykonaliśmy w grupach 5 zadań sprawdzających zrozumienie wysłuchanej bajki.

29.12.2015 09:53 | więcej »
  • II a kontynuuje spotkania z baśniami szukając w stumilowym lesie Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Po podzieleniu się na grupy zaczęła od budowy makiety, powstał nawet jeden piękny domek Tygryska! Żeby trochę po Tygryskowemu  poskakać drugoklasiści wzięli udział w zawodach sportowych: toczyli baryłkę z miodem, wiązali ogon Kłapouchego…

15.12.2015 18:53 | więcej »
  • Po wspaniałych, upalnych wakacjach drugoklasiści wrócili do szkoły. Zanim zaczną nowe podróże po baśniowych krainach, postanowili powtórzyć, co zapamiętali z baśni, które przeczytali wspólnie w pierwszej klasie.

08.10.2015 15:07 | więcej »
  • Pierwszaki z kl. IA uczestniczyły w kolejnych zajęciach na temat baśni o ,,Wężu i gąsienicy”. Przypomniały sobie jej morał: ,,Obietnica jest długiem” a następnie wykonały pięknego kolorowego węża z …. rolek po papierze toaletowym.

17.06.2015 19:38 | więcej »
  • Informacjami o położeniu oraz ciekawostkami na temat przyrody kraju trzy razy większego od Polski  klasa I A zaczęła cykl zajęć opartych na baśni: O WĘŻU I GĄSIENICY- z gorącej i egzotycznej Tanzanii.
    09.06.2015 14:22 | więcej »
  • 15 kwietnia pierwszoklasiści kontynuowali bajeczną tematykę, którą zaczęli bajkowym pokazem mody.Tym razem bawili się bajkowymi zagadkami oraz odgadywali tytuł baśni po wysłuchaniu jej fragmentu. Poradzili sobie doskonale! Ale to był tylko wstęp do CEREMONII PASOWANIA NA CZYTELNIKA! Po przejściu do biblioteki wysłuchali grzecznie informacji p.Anny Seweryn na temat szkolnej biblioteki i jej zbiorów .Przeczytali ,,prośby książki”- o poszanowanie i dobre traktowanie.Następnie zostali gęsim piórem pasowani na czytelników, obdarowani na pamiątkę kolorowymi zakładkami i włączeni w poczet czytelników. Każdy sześciolatek wypożyczył sobie książeczkę.
    16.04.2015 10:41 | więcej »
  • CALINECZKA ORAZ ŻABA… KAŻDY PIERWSZAK KOSTIUM WKŁADA!
    Tym zawołaniem sześciolatki z I A zaczęły cykl zajęć z cyklu: B jak Bajka”. A zaczęło się bajkowo- pokazem mody , w trakcie którego bajkowe postacie przemaszerowały do zerówkowiczów, którzy z szeroko otwartymi ze zdumienia buziami podziwiali starszych kolegów i odgadywali , jakimi są postaciami.

15.04.2015 19:20 | więcej »

• Uczniowie I A weszli w Nowy Rok z miesiącami z baśni ,,O dwunastu miesiącach”.
    23.01.2015 11:44 | więcej »
  •
    Sunąc saniami zaprzężonymi w renifery klasa I A spotkała się ze św.Mikołajem. Grzeczne sześciolatki wysłuchały czytanej przez p. Annę Seweryn historii: ,,Wielki darczyńca"- o św.Mikołaju, żyjącym przed wiekami w Myrze, w Turcji.

10.12.2014 21:02 | więcej »
  • Klasa I A przy wraz z klasą V A rozpoczęła podróż dookoła świata . Pierwszym krajem, którego baśń miały sześciolatki poznać były Indie.

Galeria zdjęć:
    24.11.2014 19:12 | więcej »
  • ,,Każdy, kto ma do czynienia z dziećmi wie, że uwielbiają one baśnie. Kto umie je opowiadać, ma klucz do dziecięcych serc” (I. Słońska)

Koordynatorki:
    p. Beata Różycka
    p. Anna Seweryn

Innowacja pedagogiczna skierowana jest do uczniów klasy I , do której uczęszczają dzieci sześcioletnie. Uczniowie będą brali udział w różnego rodzaju zajęciach (czytelniczych, dydaktycznych, plastyczno-technicznych, multimedialnych) poświęconych baśni i krajowi, z którego baśń pochodzi.
    Do działań zostaną włączeni uczniowie klasy V A, którzy czytając młodszym kolegom baśnie, będą doskonalić technikę pięknego czytania. Pomogą również sześciolatkom wykonywać prace plastyczne, korzystać z komputera czy przygotować się do konkursu.

10.12.2014 21:01 | więcej »