• O szkole
  • Grupa teatralna
        • Nowy sezon 2023/2024

• 20.11.2023 20:05
        • Szkolna Grupa Teatralna rozpoczęła nowy sezon 2023/2024!

Pierwsze przedstawienie zainicjowali sami uczestniczy grupy. Był to humorystyczny spektakl o starej celtyckiej tradycji, jaką jest Halloween. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do naszej wesołej gromadki, to zapraszamy w każdy wtorek, od 16.15 do 17.00!

• I miejsce na X Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych "Teatr i my"!

• 08.05.2023 20:48

• W dniach 25 – 26 kwietnia 2023 roku w auli Domu Ludowego w Wieliczce odbył się
          X Gminny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „Teatr i my”.  Przegląd odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka – pana Artura Kozioła, Teatru Groteska oraz Teatru Współczesnego. Adresatami konkursu byli członkowie amatorskich teatrów działających w szkołach podstawowych.

Zajęliśmy I miejsce w kategorii klas IV-VIII ze spektaklem  „Kim naprawdę jesteś?” pod kierunkiem p. Wioletty Mardyły.

Ponadto Jury przyznało trzy wyróżnienia indywidualne za kreacje aktorskie. Otrzymali je: Alicja Mastalska z 5a, Natalia Zabawa z 8c oraz Piotr Michalik z klasy 6b.

Pani Marii Ptaszek dziękujemy za wykonanie dekoracji do występu.

• Szkolna Grupa Teatralna na spotkaniu z Mikołajem

• 06.12.2022 22:33
        • Szkolna Grupa Teatralna została zaproszona przez Panią Dagmarę Kopff z Filii Mediateki w Śledziejowicach do części artystycznej spotkania z Mikołajem, który odbyło się 6 grudnia w Domu Ludowym. Młodzi adepci sztuki teatralnej z zaangażowaniem przygotowywali się do spektaklu i z radością przedstawili go na scenie. Choć niektórzy mają za sobą sceniczne przygody, dla większości członków nowej grupy teatralnej był to debiut. Trzeba przyznać, że podołaliśmy wyzwaniu, co cieszy tym bardziej, że już wkrótce ruszą przygotowania do teatralnych przeglądów twórczości dziecięcej i młodzieżowej, w których zamierzamy wystartować!

• Nowe rozdanie! 2021/2022

• 17.06.2022 23:23

• 10 maja 2022 r. w auli Domu Ludowego w Wieliczce odbyło się uroczyste podsumowanie
          IX Gminnego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych „Teatr i my”.

Adresatami konkursu byli członkowie amatorskich teatrów działających w przedszkolach oraz w szkołach podstawowych. W Przeglądzie wzięło udział prawie 200 uczestników z dziesięciu placówek z całej gminy. W skład niezależnego jury konkursowego, powołanego przez organizatorów, wchodzili aktorzy krakowskich scen teatralnych.

Nasza szkolna grupa teatralna zdobyła GRAND PRIX, czyli najwyższą nagrodę Przeglądu za przedstawienie pt.: „Za ósmą górą”, które porusza temat władzy, wojny i  ich wpływu na życie zwykłego człowieka.