Z ŻYCIA SZKOŁY

GRUPA TEATRALNA

 • KOŁO TEATRALNE

  Zapraszamy w czwartki o godz. 16.30.

  Zajęcia prowadzi pani Wioletta Mardyła.

  12.10.2017 11:21 | więcej »
 • W tym roku zajęcia koła teatralnego zostały wzbogacone o innowację „ Jestem odkrywcą”. Jednym z jej założeń jest odkrywanie osobistych talentów w pracy zespołowej, wyrażanie i szukanie prawdy o sobie poprzez sztukę i w samym akcie jej tworzenia.
   Gdy nadszedł czas pracy nad spektaklem festiwalowym, w każdym obudziła się potrzeba zaprezentowania jakiejś części siebie, co stanowiło dowód na to, że  cotygodniowe spotkania i odkrywanie na nich własnych predyspozycji artystycznych przyniosło dobre owoce.
   
  22.05.2016 20:38 | więcej »
 • Tym razem zmierzyliśmy się z trudnym , ale niezwykle mądrym tekstem Macieja Wojtyszko zatytułowanym „ Bambuko, czyli skandal w krainie gier”. To opowieść o sile ludzkiego ducha, o wartości wolności oraz o tym, że świat nie jest biało-czarny.  W czasie licznych prób, na których adaptowaliśmy tekst , zrodziła się potrzeba wzbogacenia tekstu tak, aby stał się on bardziej nam bliski . Został wprowadzony nowy bohater, dopisaliśmy kilka tekstów wprowadzających naszą postać oraz łączących go ze światem krainy gier. Chcieliśmy, aby tytuł zaskakiwał, stąd pomysł na wykorzystanie słów małej bohaterki z filmu „Jasminum” , które były beztroską puentą dziewczynki na dylematy dorosłych. Tak powstał spektakl „ A co się dziwisz?”.

  22.05.2016 20:34 | więcej »
 • Każdy z nas jest wyjątkowy.  Tak myślą, nie tylko o sobie, uczestnicy szkolnej Grupy Teatralnej :) Postanowiliśmy przekazać tę prawdę innym. Tak zrodził się pomysł na spektakl o tytule „Rzecz o butach”. Scenariusz powstał na podstawie bajki Roberta Myślińskiego. Pomysłom nie było końca. Każdy chciał wyrazić siebie, choćby pantomimicznie.
  23.04.2014 11:18 | więcej »
 • Jak co roku,  aby tradycji stało się zadość,  w sali Domu Ludowego w Śledziejowicach odbyły się jasełka przygotowane przez naszą grupę teatralną "Koniec i Kropka" ...ale nie tylko ... Zgromadzonych na sali gości przywitała Pani Dyrektor Barbara Nowak oraz Przewodniczący Rady Rodziców Rafał Rozumek. 
  Jako pierwsi wystąpili nasi najmłodsi milusińscy – uczniowie „zerówek” prezentując pełną ekspresji pastorałkę „ Cicho, cicho na paluszkach..” oraz kolędę „Dla Jezusa”. 
  08.02.2014 13:07 | więcej »
 •  „Nauką i pracą ludzie się bogacą” - tak głosi dawne, polskie przysłowie. Rok 2013 potwierdził prawdziwość ludowego powiedzenia! Grupa teatralna – jak co roku – wiele wysiłku włożyła w przygotowanie przedstawień szkolnych oraz jasełek, które zostały wystawione także dla szerszej publiczności. Jednak za cel główny grupa postawiła sobie uczestnictwo w dwóch festiwalach teatralnych.
  03.11.2013 17:24 | więcej »
 • Zmiany, zmiany, zmiany!

  Grupa teatralna znacząco powiększyła swe szeregi! Na zajęcia przybyli nie tylko uczniowie klas starszych, ale i ich młodsi koledzy. Starsi i zaznajomieni z rzemiosłem teatralnym uczniowie z prawdziwą przyjemnością dzielili się swoim doświadczeniem ze stawiającymi pierwsze kroki na scenie kolegami. Ci ostatni zaś wnosili na zajęcia świeżość spojrzenia i nieustający entuzjazm. Po raz kolejny postanowiono nadać grupie nową nazwę...
  03.11.2013 17:19 | więcej »
 • Grupa Teatralna Żacy postanowiła zmienić nazwę. Od tej chwili młodzi adepci sztuki teatralnej będą występować jako Formacja Niezależni. Nowych uczestników zajęć koła teatralnego możecie zobaczyć w zakładce: " Album fotograficzny”.

   

  Trochę historii......

      Grupa Teatralna Żacy powstała w 2006 roku. Pomysł zawiązania grupy zrodził się na zajęciach koła teatralnego. Grupa teatralna wciąż powiększała się o nowych członków, ale jej trzon stanowiła ósemka uczniów: Anna Chlebda, Aneta Sacha, Agata Smęder, Anna Snopek, Adam Gawroński, Dawid Gucwa, Patryk Kobiela i Wojtek Wronka. Czas mijał, aż w końcu nadszedł dzień, w którym najstarsi członkowie grupy opuścili mury naszej szkoły. Pozostawili po sobie dobrą tradycję angażowania się całym sercem w zajęcia teatralne oraz owoce ciężkiej pracy, wyrażone dyplomami oraz podziękowaniami ze strony tych, którzy mieli okazję oglądać ich na scenie.

      W ciągu dwóch lat swojej działalności młodzi artyści wielokrotnie występowali w akademiach i uroczystościach odbywających się w szkole oraz dwukrotnie ją reprezentowali na jednym z ważniejszych festiwali teatralnych na terenie Małopolski. Bajdurek, bo o nim tu mowa, to Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych  organizowany przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół . Jest to jedna z najstarszych i najbardziej znaczących imprez teatralnych w Małopolsce. W kwietniu 2008 roku odbyła się kolejna edycja tego festiwalu. Nasi Żacy zostali na nimi wyróżnieni za spektakl " Wielkie T", który był próbą pokazania teatru jako szczególnie ważnej formy artystycznego przedstawiania uczuć i dylematów człowieka.

   

  03.11.2013 17:20 | więcej »

Kalendarz