• Wycieczka 2a i 2b

• 04.06.2019 14:40
        • 13 i 14 maja klasy drugie były na dwudniowej wycieczce w Wiśle.
          Uczniowie byli w Chlebowej Chacie, zapoznali się z wyglądem wiejskiego domu przed 100 laty. Dawnymi metodami robili twaróg, masło oraz podpłomyki.
          Zapoznali się z budową dawnych urządzeń rolniczych. Następnie uczniowie spacerowali po Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu, gdzie m.in. mogli zobaczyć pokaz tresowanych orłów, sów i sokołów. Dużą frajdą była przejażdżka po Wiśle "Ciuchcią Martusią". Uczniowie zwiedzili także Pałac Prezydencki, Skocznię A.Małysza. Wycieczkę zakończył wyjazd na Górę Równica i obejrzenie filmu 7D.

To był niezapomniany, pełen wrażeń czas !
        • Sukcesy sportowe naszych uczniów

• 08.05.2019 13:22
        • W dniach 13-14 kwietnia 2019 r. Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie, odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach Kumite.

W zawodach wzięli udział nasi uczniowie.

Bartosz Mastalski zdobył złoty medal w swojej kategorii wiekowej i wagowej.

Gabriela Gabryś zdobyła brązowy medal w swojej kategorii wiekowej i wagowej.

W mistrzostwach startowali również Krzysztoszek Lubas i Krzysztof Świder. Udział w zawodach jest ważnym wydarzeniem dla wszystkich zawodników.

Serdecznie gratulujemy!

• Zalipie - niezwykła wioska   z   malowanymi chatami
        • Zalipie - niezwykła wioska z malowanymi chatami

• 05.04.2019 07:52
        • Klasy: V A, VB, VIA i VIIA odwiedziły Zalipie. Wzięły udział w lekcji malowania przeprowadzonej przez malarki w Domu Malarek a potem samodzielnie pomalowały drewnianą pisankę. Każdy uczeń ozdobił również palmę wielkanocną. Przejeżdżając przez wieś mogliśmy podziwiać przepięknie pomalowane w kwiaty domy, studnie, płoty i zagrody.

• W telegraficznym skrócie ... Z życia klasy 3a... cz. I

• 03.04.2019 09:03
        • * Lekcja patriotyzmu w Filii Bibliotecznej w Śledziejowicach- przystąpienie do projektu "Barwy Niepodległości".

* Udział w Międzynarodowym Dniu Kropki zorganizowanym przez Samorząd Szkolny.

* Zajęcia z Akademii Bystrzaka- warsztaty chemiczne: mocny slime, zimne ognie, które palą się w wodzie.

* Dzień Chłopaka w naszej klasie- wręczenie wszystkim chłopcom upominków.

* VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia- rozwiązywanie zadań- odznaczanie najlepszych uczniów certyfikatami eksperta tabliczki mnożenia.

* Wycieczka do Ojcowa.

* Udział w warsztatach plastycznych w Filii Bibliotecznej w Śledziejowicach- kwiaty z filcu w kolorach narodowych. Poznanie sylwetek słynnych Polaków, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości- realizacja projektu "Barwy Niepodległości".

• Turniej Tenisa Stołowego

• 21.03.2019 13:38
        • Gratulujemy wszystkim udziału w turnieju i walki fair play. Zawody koordynowała i prowadziła p. Bogusława Helizanowicz.
        • II Zawody Narciarskie w Slalomie Gigancie

• 05.03.2019 12:54
        • 2 lutego 2019 roku w Białce Tatrzańskiej na stoku Białka Kaniówka , odbyły się II Zawody Narciarskie w Slalomie Gigancie o Puchar Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śledziejowicach. W zawodach wzięło udział niespełna 60-cioro Zawodników. Nagrody , puchary i medale zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej Szkoły. Za pomoc w zakupie atrakcyjnych nagród dla dzieci dziękujemy Państwu  Katarzynie i Piotrowi Stożkom .

• POMOC DLA DOMU DZIECKA W PAWLIKOWICACH

• 18.02.2019 12:42
        • Szkolne Koło Wolontariatu „Podaj dłoń” organizuje akcję pomocy dla Domu Dziecka w Pawlikowicach.

Dom Dziecka "Moja Rodzina" w Pawlikowicach jest niepubliczną placówką opiekuńczo-wychowawczą prowadzona przez Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła. Placówka przeznaczona jest statutowo dla 30 chłopców w wieku od 10 do 18 lat.

• Konkurs Świetlik

• 06.02.2019 11:11
        • Szanowni Państwo
          Zapraszam chętnych uczniów klas I- VIII do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Regulamin konkursu, szczegółowe informacje oraz opisy doświadczeń są dostępne na stronie internetowej www.swietlik.edu.pl.
          Opłata za udział w konkursie wynosi 10 zł. Uczniowie zgłaszają chęć udziału wychowawcy i wpłacają 10zł najpóźniej do 7 lutego 2019r.
          Konkurs odbędzie się w szkole 12 marca 2019 r.

Serdecznie zapraszam

Szkolny koordynator konkursu
          Katarzyna Gumulińska

• Konkurs "KANGUR"

• 06.02.2019 09:51
        • Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:
          Żaczek klasy 2 szkół podstawowych;
          Maluch klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
          Beniamin klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
          Kadet klasy 7 i 8 szkół podstawowych;
          Junior klasy III gimnazjów, I liceów i techników,
          I, II, III szkół branżowych;
          Student klasy II i III liceów i techników oraz IV techników
        • Przedstawienie jasełkowe dla klas młodszych

• 14.01.2019 09:44
        • Przedstawienie jasełkowe dla klas młodszych odbyło się 21 grudnia w Domu Ludowym.
          Uczniowie z klasy 2a zaprezentowali historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w szopie.