• Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach  od 7.15  do 16.45.
    W roku szkolnym 2016/2017 na świetlicy pracuje pani Urszula Nowak i pani Bogusława Helizanowicz.
    02.09.2016 12:39 | więcej »

• Zapraszamy do galerii

23.03.2015 15:18 | więcej »
  • WARSZTATY   PLASTYCZNE

Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu:

poniedziałek: 16.00-16.45 (dla dzieci ze starszych klas)

wtorek: 14.00-14.45 (dla dzieci młodszych)

ZAJĘCIA PROWADZI OPIEKUN ŚWIETLICY

PANI SABINA MALIK

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

03.11.2013 17:07 | więcej »

ŚWIETLICA SZKOLNA
                Świetlica szkolna jest ważnym ogniwem naszej szkoły. Zapewnia dzieciom opiekę przed i po zakończonych lekcjach w godzinach 7.15– 16.45.
                Jest miejscem, w którym dzieci pod okiem wychowawczyń mogą odrobić lekcje, nawiązać nowe znajomości, pobawić się, zrelaksować, poznać nowe formy spędzania czasu.
    Głównym celem świetlicy szkolnej  jest prowadzenie działalności opiekuńczo wychowawczej oraz dydaktyczno – terapeutycznej wspierającej wszechstronny rozwój osobowości ucznia.
    Praca wychowawcza świetlicy skupiona jest wokół tygodni tematycznych, których treść skorelowana jest z porami roku oraz kalendarzem świąt. Zajęcia świetlicowe obejmują aktywność plastyczno – techniczną, usprawnianie ruchowe, zadania umuzykalniające, działalność dydaktyczną i terapeutyczną. Duży nacisk kładzie się na kształtowanie samodzielności i zaradności uczniów, rozwijanie ich zainteresowań a także usprawnianie technik szkolnych. Wiele zadań prowadzonych jest w grupach, co sprzyja budowaniu więzi między uczniami, uczy wyrażania emocji oraz współdziałania. Szczególną uwagę zwraca się na koleżeńską pomoc, bezpieczeństwo i poszanowanie godności drugiego człowieka.

Celem świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniów, którzy muszą dłużej przebywać w szkole, ze względu na czas pracy rodziców, zorganizowane opieki wycfhowawczej umożliwiającej wszechstronny rozwój osobowości.
    23.02.2014 22:54 | więcej »