• Lekcja zdrowia  i Festiwal Zawodów klas 7a, 7b
      • Lekcja zdrowia i Festiwal Zawodów klas 7a, 7b

• 10.04.2018 15:10
      • 26 III uczniowie klasy VIIA i VIIB skorzystali ze specjalnego profilaktyczno-rekreacyjnego  programu "Lekcja zdrowia w Kopalni Soli Wieliczka".
      • Jest to pomysł na aktywne i ciekawe spędzenie czasu w podziemiach kopalni. Wypoczynek poprzez rekreację i zabawę, poszerzanie wiedzy i umiejętności z zakresu zdrowego stylu życia, relaksacji oraz metod walki ze stresem, polepszenie sprawności i kondycji fizycznej organizmu, wykorzystanie walorów leczniczych specyficznego mikroklimatu solnych komór, a przede wszystkim wspaniała przygoda wśród soli - oto zalety programu. Uczniowie świetnie się bawili, wykonując ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia ruchowe na nowoczesnym sprzęcie rehabilitacyjno - ruchowym (atlas, bieżnia, ergometry, steppery, orbitreki) oraz grając w gry zespołowe.. Mogli również poszerzyć i utrwalić swoją wiedzę na temat budowy i funkcjonowania układu oddechowego.

23 III uczniowie klasy VIIA i VIIB pojechali do Krakowa na Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów. W olbrzymiej Hali EXPO na około 250 stanowiskach prezentowały się szkoły z różnych zakątków Polski oraz zza granicy. Doradcy zawodowi pomagali w wyborze najlepszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Olbrzymią popularnością cieszyły się też występy na scenie przygotowane przez uczniów.