• Lekcje muzealne klasy I "B"

• 07.02.2018 14:00
      • W ramach realizowanych w szkole tematów "Dawniej i dziś", uczniowie  poszerzyli swoje wiadomości na zajęciach w Muzeum Narodowym i Muzeum Etnograficznym w Krakowie.
      • W Muzeum Narodowym dzieci brały udział w  zajęciach "Historia mierzenia czasu" oraz "Zegary przez wieki", w czasie  których dowiedziały się dlaczego istnieje dzień i noc oraz jak mierzono czas na przestrzeni wieków. Uczniowie poznali również różne narzędzia pomiaru czasu np. zegar słoneczny, świeczkowy i klepsydrę. Prócz tego na przykładzie kolekcji w muzeum uczniowie zapoznali się się z różnymi typami zegarów np. kieszonkowym i gabinetowym. Dzieci zaprojektowały też własny zegar przyszłości.  W Muzeum Etnograficznym temat lekcji brzmiał  "W dawnej szkole". Uczniowie powrócili do szkoły sprzed lat: świata  drewnianych tornistrów, tabliczek, ławek z kałamarzami, oślich uszu,  woreczków z grochem oraz wędrownego nauczyciela. Mieli okazję usiąść w  dawnych ławkach, pisać na tabliczkach oraz wykonać własny zeszyt.