• Obchody Narodowego Święta Niepodległości

• 17.11.2017 09:48
      • 10 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.   Akademię przygotowali uczniowie klasy IV A wraz z wychowawczynią p. Anną Seweryn. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania 4 zwrotek hymnu państwowego.

• W montażu poetyckim uczniowie  przypomnieli o ważnych wydarzeniach, które doprowadziły do odzyskania upragnionej wolności i do powrotu Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli. Pięknym dopełnieniem były patriotyczne pieśni wykonane przez chór pod kierunkiem p. Magdaleny Luraniec.

10 listopada 2017 roku, w przede dniu 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, młodzież szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Wieliczka spotkała się w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto", by wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne w ramach akcji "Młodzież pamięta", realizowanej w województwie małopolskim w czasie obchodów świąt narodowych.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 5a, 5b i a wraz z nauczycielami.

Patrole z wielickich szkół podstawowych oraz drużyn harcerskich wzięły dziś udział w niepodległościowej grze miejskiej. Uczestniczyła w niej udział delegacja uczniów klas starszych wraz z opiekunem p. Bogusławą Helizanowicz.

Galeria: