• Święto Patrona Szkoły

• 17.11.2017 10:12

• 27 X w naszej szkole odbyły się, jak co roku, uroczyste obchody Święta Patrona Szkoły - Świętego Jana Pawła II.  Podczas akademii przygotowanej przez uczniów klas IV mogliśmy przypomnieć sobie najważniejsze fakty z życia wielkiego Polaka, Jego czci do Maryi oraz słowa kierowane do wiernych podczas pielgrzymek i uroczystości. W trakcie występu obejrzeliśmy również prezentacje uczniów kl. IV poświęcone Ojcu Świętemu i kultowi Maryi w Jego życiu.

• Po akademii dwuosobowe drużyny z klas V – VII rozpoczęły zmagania w konkursie wiedzy o Janie Pawle II. Zwyciężyli uczniowie z klasy VIb: Zuzanna Ryż i Julia Sitko, II miejsce zajął zespół z klasy VIIa : Adrianna Jarzyna i Julia Nawalany, a trzecie – klasa VIa: Dawid Jarzyna i Joanna Wolak.

Kolejnym punktem obchodów Święta Patrona był konkurs recytatorski. Wystąpiło 23 uczniów. Usłyszeliśmy utwory poetyckie autorstwa naszego Patrona, innych poetów oraz wiersze pisane przez dzieci i młodzież. Najlepiej zaprezentowali się Marcin Ryż (kl. IVa) i Zosia Wojdała (kl. Vb) zajmując I miejsce. II miejsce zdobyła Matylda Gregorczyk (kl. VIb), a trzecie – Julia Puchalska (kl. VIb). Wyróżnienia otrzymali: Anna Dyl (Vb), Joanna Wolak (VIa), Szymon Flak (VIIb) i Bartłomiej Gucwa (VIIa).

W szkole odbył się również konkurs plastyczny związany z Patronem pt."Od Karola do papieża, uprawiając sport z trudnościami się zmierzam". W kategorii kl.I -II        I miejsce otrzymała Anna Trojan z kl.IIa, II miejsce - Michał Świder z kl.Ia, III miejsce - Oliwia Klag z kl.Ia. Wyróżnienia otrzymali: Amelka Smęder kl.Ia, Szymon Panuś kl.IIa, Weronika Muzyk kl.IIa. W grupie wiekowej kl.III - IV zwyciężył Kamil Kochmański z kl.IIIc, II miejsce zajęła Aleksandra Somla z kl.IVc, III miejsce -  Aleksandra Jantas z kl.IIIb.Wyróżnienia otrzymali: Marta Wrzosek z kl.IIIc, Emilia Nawalany z kl.IIIc, Marcin Ryż i Magdalena Gumuła z kl.IVa.

Został też roztrzygnięty konkurs informatyczny, związany z kultem Maryi w życiu Jana Pawła II: I miejsce otrzymał za swą prezentację Błażej Luraniec z kl.IVa, II miejsce Kamil Knapik z kl.VIb i III miejsce Krzysztof Świder z kl.IVa.

Przebieg Święta Patrona koordynowała pani Maria Jaworska.

Galeria zdjęć: