• Z kolędą dla Syrii, Sudanu Południowego, Ukrainy...

• 07.01.2019 08:07
      • To już dwunasty raz uczniowie  naszej Szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję pomocy misjom: Kolędników misyjnych. Pod Patronatem Duszpasterstwa Misyjnego naszej krakowskiej archidiecezji ruszyliśmy z kolędą do mieszkańców parafii Strumiany zbierając ofiary dla dzieci z Rwandy, Syrii, Sudanu, Tanzanii, Ukrainy, Peru i Brazylii oraz misjonarzów z naszej archidiecezji tam pracujących.
      • W domach zostawialiśmy dary i owoce Ducha Świętego  na tę akcję przygotowane przez Papieskie Dzieła Misyjne. Szczodrość i hojność rodzin przeszła wszelkie oczekiwania. W tym roku znów nasza gromadka misyjna powiększyła się do 37 dzieci z klas od II do VIII. Kolędowaliśmy w trzech zespołach od 26 XII do 4 I, na początku nieco nieśmiało, ale potem już z wielką pompą. Myślę, że był to też dobry sposób na naukę i utrwalenie słów kolęd.

Słowa wdzięczności kieruję pod adresem Tym wszystkim, którzy nas wsparli, zareklamowali, przyjęli pod dach swych domów a nade wszystko dzieciom kolędującym i ich wspaniałym rodzicom, którzy uczą ich czynienia dobra na rzecz potrzebujących bardziej niż my.

M. Jaworska