• „Z Janem Pawłem II po Polsce”

• 18.11.2018 22:16
      • W  roku 100 – lecia niepodległości Polski oraz 40 – lecia wyboru Jana Pawła II na Głowę Kościoła uczniowie Naszej Szkoły w sposób szczególny uczcili Postać Wielkiego Polaka i Patrioty, Patrona Szkoły. Zarówno w szkole, jak i środowisku, w Parafii Strumiany wystawili spektakl: „Z Janem Pawłem II po Polsce”. Program wydobył najpiękniejsze słowa i pouczenia Św. Jana Pawła II o Ojczyźnie, wypowiedziane do Polaków podczas pielgrzymek do Polski. Piękna oprawa muzyczna  pozwoliła przeżyć poprzez śpiew  chóru szkolnego piękno Ojczyzny i pieśni związanych z pontyfikatem Jana Pawła II jak „Abba Ojcze” czy „Barka”. Program przygotowała pani Maria Jaworska.

• Nasi uczniowie postać Patrona uczcili też plastycznie włączając się w Małopolski Konkurs Plastyczny pt. „Jak Karol został Papieżem”. Na ponad 600 szkól i przedszkoli biorących udział w tym Konkursie z naszej szkoły do etapu dekanalnego zakwalifikowało się 20 prac plastycznych. Po etapie diecezjalnym nasza szkoła odniosła sukces bo w starszej grupie wiekowej od VI -VIII klasy została wytypowana i nagrodzona praca uczennicy kl.VIb Marysi Trojan. Gratulujemy.