• Wycieczka klas pierwszych do Pacanowa i Zalipia

• 21.05.2018 13:37
        • 16 maja 2018 r. uczniowie klas pierwszych pojechały  na wycieczkę do Pacanowa i Zalipia. Celem naszej podróży było zwiedzenie Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka – wystawy „Bajkowy świat”, która utrzymana jest w charakterze interaktywnej zabawy oraz udziału w warsztatach plastycznych w Domu Malarek w Zalipiu.
        • "Na tropie ginących zawodów"- wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego

• 21.05.2018 13:50
        • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Wydawnictwo PROMYCZEK oraz Związek Rzemiosła Polskiego. Organizatorzy chcieli wzbudzić zainteresowanie u dzieci i młodzieży mało znanymi zawodami.   Zadaniem uczestników było zilustrowanie dawnego, ginącego zawodu. Opiekunami konkursu były panie: Maria Ptaszek i Anna Seweryn.

• Święto Narodowe Trzeciego Maja

• 04.05.2018 11:43
        • 27 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii poświęconej 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

• 27.04.2018 13:46
        • Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.

• Światowy Dzień Zdrowia

• 11.04.2018 13:36
        • Z okazji Światowego Dnia Zdrowia nasze Szkolne Koło Wolontariatu zaprosiło całą szkołę  na spędzenie tego dnia w zdrowym stylu.
          W poniedziałek 9 kwietnia zorganizowaliśmy kiermasz sałatek owocowych i warzywnych oraz soków własnej produkcji.

• Poranek wielkanocny

• 11.04.2018 08:15
        •      „Radujmy się Alleluja!” to tytuł inscenizacji o tematyce wielkanocnej, przygotowanej przez uczniów klasy II a, III a oraz dzieci z oddziału przedszkolnego, pod opieką pań: Katarzyny  Najder, Katarzyny Gumulińskiej, Jadwigi Dudek, Doroty Cholewa, Marii Sierant.

• XVIII Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „Na ratunek Ziemi – Owady”

• 10.04.2018 16:01
        • Celem konkursu jest propagowanie wiedzy przyrodniczej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań przyrodniczych uczniów, wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania, uwrażliwianie na piękno otaczającego świata oraz kształtowanie świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec środowiska.
        • Rozstrzygnięcie Konkursu „Jestem gałązką drzewa genealogicznego”

• 10.04.2018 16:37
        • 6 marca 2018 roku w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce odbyła się gala finałowa, podczas której wręczone zostały nagrody uczestnikom IV edycji Gminnego Konkursu „Jestem gałązką drzewa genealogicznego”. Organizatorami konkursu byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce, Gmina Wieliczka, Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Sierczy, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Wydawnictwo Żyznowski. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka – Pan Artur Kozioł.

„Chcąc mieć przyszłość, trzeba mieć przeszłość”