• Wycieczka klas pierwszych do Pacanowa i Zalipia

• 21.05.2018 13:37
      • 16 maja 2018 r. uczniowie klas pierwszych pojechały  na wycieczkę do Pacanowa i Zalipia. Celem naszej podróży było zwiedzenie Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka – wystawy „Bajkowy świat”, która utrzymana jest w charakterze interaktywnej zabawy oraz udziału w warsztatach plastycznych w Domu Malarek w Zalipiu.
      • Odwiedzając ECB znaleźliśmy się w wyśnionej bajce, pełnej kolorów i niespodzianek. Bajkowa podróż była jedną wielką przygodą, w której pośrednikiem między światem bajek a rzeczywistością byli bajkowi przewodnicy. Ekspozycje zostały przygotowane tak aby pobudzić wyobraźnię dziecięcą i zaangażować dziecko do aktywnego zdobywania wiedzy z zakresu bajek, baśni i legend. Następnie udaliśmy się do Zalipia, gdzie mogliśmy oglądnąć pięknie pomalowane chaty. Głównym celem wycieczki były warsztaty plastyczne organizowane przez Dom Malarek. Każdy uczeń przygotował sobie "pędzelek" z brzozowego patyczka. Potem akrylowymi farbami w kolorach: białym, brązowym i granatowym malował na kartkach zalipiańskie wzory. Gdy ręce się trochę wprawiły w malowaniu przed dziećmi stanęło trudniejsze zadanie. Uczniowie otrzymali drewniane łopatki, które ozdabiali różnokolorowymi farbami. Prace były niepowtarzalne. Każdy uczestnik warsztatów zabrał swoje dzieła na pamiątkę.