• Sukces uczniów w konkursie "Listy do przyszłości".

• 08.11.2018 15:20
      •             W dniu 7.11.2018r. na Wzgórzu Wawelskim odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród Laureatom konkursu "Listy do przyszłości".

W konkursie wzięło udział 12 300 uczniów z 279 szkół podstawowych z czterech województw: małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego. Jury, pod przewodnictwem dr. Tomasza Piekota z Pracowni Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego, wyłoniło 100laureatów, którzy 7 listopada br. wzięli udział w uroczystości złożenia Wawelskiej Kapsuły Czasu z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W uroczystości wzięli udział laureaci konkursu - uczniowie naszej szkoły: Julia Sitko, kl. 7b oraz Fabian Puchalski, kl. 5c.

•             Uroczystość zamieszczenia Kapsuły Czasu na terenie Wzgórza Wawelskiego miała niezwykle odświętny charakter. Uczestniczyli w niej nie tylko laureaci konkursu wraz z opiekunami oraz dyrektorzy szkół. Do udziału w uroczystości zaproszeni zostali również przedstawiciel władz państwowych; wojewoda małoplski Piotr Ćwik, przedstawiciel firmy Tauron Energia Sp. z. o.o., dyrektor Zamku Królewskiego prof. Jan Ostrowski i inni,  którzy wręczali laureatom okolicznościowe dyplomy – wspaniałą pamiątkę obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W Wawelskiej Kapsule Czasu zotały złożone: imienna lista wszystkich laureatów,  koperta z listami laureatów, koperta z ich zdjęciami, medal okolicznościowy, współczesne monety,  gazety z dnia 7 listopada 2018r. oraz pamiątkowa książka. Kapsuła została wykonana z nierdzewnego materiału i zakopana w ziemi poniżej 120 cm.

Informacja o Kapsule Czasu odnotowana zostanie w wawelskich archiwach wraz z prośbą o odczytanie listów w 2118 r. oraz zorganizowanie podobnego projektu z perspektywą kolejnych 100 lat.

Autorzy najlepszych prac wzięli również udział w zwiedzaniu Zamku Królewskiego na Wawelu.